„DOBRODEN“

5 dny ago ·

„DOBRODEN“

Srdečně zveme k nám do domu s pečovatelskou službou v Plané nad Lužnicí 4. října od 14h do 17h na „DOBRODEN“ – den otevřených dveří a prodejní výstavu pořádanou v rámci celorepublikového týdne sociálních služeb. Vše už pečlivě chystáme 🙂


Informace 0

Férová snídaně

1 rokem ago ·

Férová snídaně

V sobotu 8. května přijali pozvání milých plánských knihovnic a společně jsme „férově posnídali“ pod okny pečovatelského domu v Zákostelní ulici. Zapojili jsme se tak do celosvětové akce na podporu spravedlivého obchodu („fair trade“). Městská knihovna se o organizaci podělila s vedením DPS a Klubem Plánských Dam a všichni zúčastnění si připomněli, co je to spravedlivý obchod a jak obchodními řetězci nesmyslně stlačované ceny produktů vyčerpávají pěstitele zdejších regionálních farem i pěstitele např. kávy, kakaa nebo banánů v tzv. zemích třetího světa. Posnídali jsme vynikající dobroty z místních zdrojů, ať už to byla zeleninová pomazánka nebo ta z domácích vajec a lučiny z blízké farmy, odkud bylo i mléko do fair trade kávy a kakaa. Nechyběly samozřejmě sladké dobroty a čaje a šťávy z nasušených bylinek. Během ochutnávky jsme virtuálně prošli místy, která z původně zanedbaných rozkvetla do opravených a zrekultivovaných díky venkovní výstavě „Cestami proměn“. Václava Vyhnalová a Tereza Jindrová

Informace 0

Zdravá 5

1 rokem ago ·

Zdravá 5

Děti našich zaměstnanců se v letošním roce zapojily do soutěže Zdravá 5. Pro seniory z plánského pečovatelského domu upekly slaný „šnečční“ koláč. Senioři jim na oplátku vytvořili avokádové chlebíčky a ovocné špízy. Společně strávené odpoledne se náramně vydařilo. Teď už si jen počkáme, jak obstojí náš tým v soutěži a jak to celé dopadne. Dát jim svůj hlas můžete na následujícím odkazu: https://www.zdrava5.cz/finale-zdrava5/hlasovani

Informace 0

Májka 2021

1 rokem ago ·

Májka 2021

Letos nám již podruhé bylo s důvěrou svěřeno zdobení plánské májky. Je pravda, že se následně před radnicí příliš dlouho neohřála, ale každopádně my jsme si společně s našimi dámami z pečovatelského domu Zákostelní zdobení užili.

Informace 0

Vánoce 2020

2 roky ago ·

Vánoce 2020

Vánoce 2020 byly oproti loňskému roku poměrně netradiční. Bohužel nám covid znemožnil uspořádat tradiční vánoční besídku, a tak jsme si ji udělali tak trochu „distančně“. Naši milí skauti, knihovnice, ale i my sami pracovníci jsme natočili videa s různými vzkazy, písničkami, povídáním a vše co vzniklo, jsme v předvánoční čas promítli našem seniorům na plátně.

Informace 0

Aktuální informace – COVID 19

2 roky ago ·

Aktuální informace – COVID 19

Aktuální informace

Tak jako na jaře se i nyní v ČR potýkáme s epidemií COVID-19, bohužel tentokrát s mnohem vyšším výskytem případů. Je na místě bezvýhradně dodržovat stanovená opatření.

Souhrn důležitých informací:

  1. V současné době nemáme nikdo ze zaměstnanců ani uživatelů v karanténě nebo s pozitivním výsledkem na COVID-19. Přestože většina z nás musí zároveň zajišťovat péči o své děti, které nemohou chodit do školy, jsme v práci v plném počtu.

  2. V tuto chvíli poskytování pečovatelské služby neomezujeme.

  3. V současné době máme dostatek ochranných pomůcek, které nadále průběžně doplňujeme. Výraznou část nákladů na úhradu těchto pomůcek nám pomohlo financovat MPSV díky vypsání mimořádných dotací.

  4. Máme zpracovaný krizový plán pro případ výskytu COVID-19 pozitivních uživatelů nebo pracovníků pečovatelské služby. Jsme připraveni pečovat o seniory v karanténě. Poskytovány budou nezbytné úkony.

  5. Po dobu nouzového stavu jsme připraveni zajišťovat nezbytnou péči i seniorům, kteří s námi nemají smlouvu o poskytování pečovatelské služby, ale pomoc nutně potřebují. Služba bude hrazena stejně, jako kdyby měli smlouvu uzavřenou.

Informace 0

Seznámení pracovníků se systémem HelpCare

3 roky ago ·

Seznámení pracovníků se systémem HelpCare

V lednu absolvovali všichni pracovníci a městští strážníci školení, při kterém se seznámili s jednotlivými součástmi zařízení HelpCare a především s mobilní aplikací, pomocí níž budou přijímat signály vyslané uživateli systému.

Magdalena Gruszkowska ze společnosti NAM technology seznamuje pracovníky pečovatelské služby a městské strážníky s fungováním systému HelpCare a mobilní aplikací.

Informace 0

Next posts