Aktivity v DPS

Aktivity v DPS

Každé úterní odpoledne se ve 13:00 hodin scházíme, abychom se společně věnovali nějaké aktivitě. Trénujeme paměť, hrajeme petanque, jezdíme na výlety.

ČERVEN

Zkraje ččervna jsme se věnovali oblíbenému trénování paměti. Nejpříjemnější odpoledne jsme strávili druhé červnové úterý, kdy jsme uspořádali výlet na Samoty. Pravda, nejeli jsme příliš daleko, ale o to lépe se akce vydařila. Na ohni jsme si opekli špekáčky, prošli se, popovídali a bravurně si zahráli pétanque. Přestože bylo opravdu horko, všichni jsme se v pořádku vrátili plni inspirací a tipů na další setkání. Následující týden jsme si zavzpomínali při ručním tvoření na dětství – kdo by neznal panenky vyráběné z vařeček? Poslední úterý v červnu jsme si povídali s Marií Hovorkovou o řece Lužnici.

ČERVENEC

V červenci jsme mimo jiné přijali pozvání na „odpolední kávu“ na Faře. David Blažek nám ukázal retro-výstavu a pohovořil s námi o starých časech a zvycích z dob mládí našich seniorů. Na zatravněné ploše před DPS jsme si jedno odpoledne zahráli pétanque – nejen, že jsme se rozhýbali, ale především pobavili. Při odpoledni věnovanému trénování paměti jsme se rozjeli za významnými památkami do celého světa – kdo postavil Eiffelovu věž? Odkud byla přivezena do Ameriky Socha svobody? Kde se nachází Dóžecí palác? Na to již známe odpověď.

 

 

Sdílet článek :

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *