Seniorská obálka je projekt určený lidem staršího věku, především pak těm, kteří žijí osamoceně. Představuje tiskopis, do kterého se vyplňují údaje týkající se jejich zdravotního stavu – např. jaké užívají léky, jakým trpí onemocněním nebo jaké mají alergie. Součástí formuláře jsou i kontakty na blízké osoby. Vyplněná obálka se následně umístí na vnitřní stranu vchodových dveří nebo dveře lednice. Tato obálka poslouží ve chvíli, kdy senior bude potřebovat rychlou pomoc ze strany zdravotníku, ale také policistů nebo hasičů.

V Domě s pečovatelskou službou se často setkáváme se situacemi, kdy je některému ze seniorů potřeba přivolat zdravotnickou záchrannou službu a zprostředkovat zdravotníkům nezbytné informace. V takové stresové situaci se důležité údaje dávají dohromady s obtížemi a někdy ani není možné je včas dohledat. Rozhodli jsme se proto zapojit se do projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň a ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí se připojujeme k distribuci Seniorské obálky pro uživatele pečovatelské služby a další seniory z Plané nad Lužnicí.

Formuláře k vyplnění si můžete stáhnout z našich webových stránek, nebo se zastavit v DPS Zákostelní 661, kde Vám s jejich vyplněním rádi pomůžeme a poradíme s jejich vhodným umístěním.