ZVÝŠENÍ MOBILITY PEČOVATELSKÉ SLUŽBY

Ráda bych informovala nejen naše uživatele o zvýšení mobility pečovatelské služby, které jsme dosáhli získáním osobního automobilu, a podělila se o přínosy, které tato významná změna sebou přináší.

Velmi podstatně usnadňuje automobil rozvoz obědů po Plané, který se stává rychlejší, efektivnější, obědy se ke strávníkům dostanou bezpečně a v řádném stavu. Dosavadní způsob rozvozu na kole byl často spojen s rozlitím, chladnutím jídla a velké časové i fyzické náročnosti.

Vůz nám umožňuje pohodlný svoz prádla od uživatelů do naší prádelny v DPS Zákostelní.

V tomto ohledu pro nás vůz znamená také důležité zvýšení bezpečnosti pro zaměstnance, protože jak rozvoz jídlonosičů, prádla nebo větších nákupů značně zhoršoval manipulaci s jízdními koly, která jsme doposud využívali.

Osobní auto nám však nebude sloužit jen pro rozvoz obědů a prádla. Naopak. Rádi bychom našim uživatelům nabídli úkon Velký nákup – například týdenní nákup, který zahrnuje nákup většího množství potravin, které se nevejdou do běžné nákupní tašky, může zahrnovat nákup náčiní do kuchyně, nákup oblečení, drogistického zboží nebo balení vody. Úkon bude prováděn za jednotnou částkou 60Kč dle našeho platného sazebníku.

Našim uživatelům bychom rádi nabídli také dopravu automobilem po městě. Tu bude možná využít například na nákup, k lékaři, na hřbitov, či za jinými osobními záležitostmi. Cena jedné cesty je stanovena na 20Kč. Prozatím nabízíme dopravu pouze po Plané, v případě zájmu do budoucna dojezdovou vzdálenost dle našich možností rozšíříme.

Zároveň se pro nás stávají dostupnými pro jakoukoliv péči zájemci z odlehlých částí Plané, které jsme doposud museli z kapacitních důvodů odmítat.

V případě zájmu o některý z výše jmenovaných úkonů se prosím domluvte se svojí pečovatelkou, případně kontaktujte vedoucí DPS na tel. 723 470 640.

Za kolektiv pracovníků bych chtěla vyjádřit poděkování Městu Planá n.L., které svým významným přispěním podpořilo rozvoj pečovatelské služby na svém území.

Sdílet článek :

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *